2016. július 23., szombat

Amit akarok

eltűnök az emberek közt
s könyvek fedelei mögé bújok el
hogy senki se lássa meg
jelentéktelen arcomat, szememet,
csúf testemet, agybajos gondolkodásomat
és szürke személyiségemet.

mert kitűnni a világban az emberek közül
kész öngyilkosság
üresség és irigység marad meg csak azután.
választani lehet, de egyik sem jó
ha minduntalan minden este úgy fekszem le,
hogy csak egyedül jó.

felfedezni, megismerni
elfogadni kell magamat
az önbizalom nyerése számomra már
létfontosságú
ha mindez nincs, elveszek a sötétségbe örökre
és nem tudom ha vissza tudok jönni-e.

amit akarok: ész vesztő és őrjítő
dallamokra táncolni az éjszaka sötétjében
megbújó fénynyalábok között,
és sötét kék égen fényes ezernyi csillagot
az örökkévalóságon át bámulni.

amit akarok 2.: beszívni minden virág
édes, mámorító illatát
anyunak és testvéremnek örömet okozni,
dolgozni újságíróként egy szép nyugodt helyen
s élvezni az életet, úgy ahogy én akarom, hogy legyen.

semmi zavaró tényező,
semmi szerelmi bánat
csak a szokásos élet problémák,
ami minden embert megtalál.
csak ennyit akarok.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése