A téli vakációban, valamilyen csoda folytán és sok megoldandó feladat
mellett, volt időm elkezdeni egy sorozatot, amelyben egy amerikai család
vicces, szórakoztató, furcsa, viszont néhol meghökkentő s ijesztő mindennapjait
mutatja be. A család élén egy alkoholista férfi áll, aki bohém életmódot él és
mindig valahol máshol köt ki részegen. Az öt gyermeke saját útjukat járják,
dolgoznak, és persze feszegetik a törvény határait. De minden epizód és évad
végén a rengeteg rossz után (mert ezernyi történik velük), mindig, de mindig
valamilyen módon összetartanak, és együtt próbálják megoldani a néhányszor nem
mindennapi ügyes-bajos dolgaikat.
Az embert, születésétől fogva, a gond elsodorja ismeretlen és kietlen
utakra, ahol a nehézségek körös-körül lengik őt. Ott, az ember természetétől
fogva a bajban elveszettként érzi magát, kétségbeesetten s gyorsan próbálja
megoldani azt, legyen az szó pénzügyi, lelki vagy egyéb más problémákról. Leginkább
a makacs, konok emberek azok, akik egyedül és hajthatatlanul mennek előre a
rossz felé, s ritkán találnak a jó útra, mert szentül hiszik, hogy az ember
csak magára számíthat az élete végéig.
Azok az emberek, akik legrosszabb pillanataikban a legközelebb állóktól,
azoktól kérnek segítséget, akiknek tényleg számít a bajba jutott ember sorsa, nem
talál süket fülekre vagy szívtelenekre. Hiszen együttes erővel a kiszámíthatatlan,
homályos jövő már nem tűnik borzasztónak, annak ellenére, hogy a jelenben a
baklövéseket egymásra hátára pakoljuk. Túl lehet lépni minden, ha nyitott az
ember, még akkor is, ha minden elvész. Remélheti, hogy jóra fordul minden, még
a legsötétebb percekben is.
Isteni akarat, vagy sajátos emberi ösztön, de az emberi lény elesik,
feláll, újból elesik, de mégis feláll, addig, ameddig a két lába betonerősen
meg nem áll a földön. Gyászban, betegségben, tragédiákban és rengeteg minden
másban. Mert tudja, hogy jobb lesz. Mindig jobb lesz, másképp nincs az az életnek
nevezett misztikus, tudományos és felfoghatatlan dolog, ami tökéletesen
hasonlít egy tv sorozatra.